Neden Linkedin Hesabınız Olmalı?

 • 4 min read

Linkedin iş dünyasında profesyonellere bir fırsat sunan dünya üzerinde en geniş sosyal medya ağına sahip bir mecradır. Hem kişisel hem şirket hesaplarının bulunduğu Linkedin’de iş ilişkilerini güçlendirmek, marka imajını ve itibarını desteklemek, işe alım süreçlerinde insan kaynakları aracı sunmak gibi birçok avantaja sahiptir. Linkedin pazarlama sayesinde birçok kişiye iş kapısı açılabilir ve markalar mevcut müşterilerine yeni müşteriler ekleyebilir.

Linkedin Yönetimi Size Ne Kazandırır?

 • Linkedin sosyal medya yönetimi şirket ve markalara ilk olarak güçlü bir marka imajı yaratır. Linkedin hesabınızda özel bilgiler, şirket ve marka tanıtımını güçlendiren bilgiler yer almaktadır. Bunlar eksiksiz bir şekilde ifade edildiğinde müşteriler tarafından güçlü bir imaj yaratmanızı sağlar. Güncel olarak kullandığınız Linkedin hesabınızda profesyonel iş ilişkileri kurarsanız marka bilinirliğini arttırabilirsiniz.
 • Linkedin sosyal medya yönetimi size kurum kültürünüzü yansıtma imkanı sunar. Markaların müşteri kazanmasında önemli unsurlardan bir tanesi de müşteriler ile samimi ilişkiler kurmak, kendi arasında oluşturduğu iş birliğini müşterilere etkili bir şekilde yansıtmaktır. Markanızı oluşturan ögeleri paylaşmak ve sahip olduğunuz kurum kültürünü yansıtmak için Linkedin hesabınız doğru bir sosyal medya ortamı olacaktır.
 • Markanızı daha geniş kitlelere tanıtmak, aynı ilgi alanına sahip kişilere ulaşabilmek, iş ilişkilerini güçlendirmek ve geniş bir network oluşturmak için Linkedin hesabınızı kullanarak Linkedin pazarlama yapabilirsiniz. Linkedin dijital bir araç görevi görerek size bu avantajları sunan bir sosyal medya ortamıdır. Linkedin hesabınızı doğru ve etkin bir şekilde kullandığınızda markanız daha geniş kitleye ulaşacak ve potansiyel müşterileri kendinize çekeceksiniz.
 • Linkedin sosyal medya yönetimiyle amaçlarınızı bilir ve onlara ulaşmak için stratejiler oluşturursunuz. Linkedin pazarlamada amaç medya tanıtımını arttırmak, ortaklık kurmak ve markanızı kullanıcılara tanıtmaktır. Stratejinizi bu üç amaca göre belirlediğinizde sadece bunlara odaklanırsınız ve dikkatiniz dağılmaz.
 • Linkedin sosyal medya yönetimi sayesinde hedef kitle belirlemenin yanı sıra bu hedef kitleyle ilgili daha fazla bilgiye sahip olursunuz. Amaçlarınızı bilmek sizin kimlerle hangi konular üzerinde odaklanmanız gerektiğini fark ettirir bundan dolayı etkileşime geçeceğiniz hesapların hangi alanlarda çalıştıkları ve nerede konumlandıkları üzerine daha fazla bilgi edinirsiniz.
 • Amaçlarınız ve etkileşim kurmanız gereken hesaplar belirli olduğu için yeni denenecek yaklaşımlar yerine yapılandırılmış yaklaşımları tercih edebilirsiniz. Çeşitli yaklaşımları markanıza entegre ederek başarılı sonuçlar üzerine denemeler gerçekleştirebilirsiniz. Sonuç olarak yapılandırılmış yaklaşımları tercih ettiğinizde nerede, ne zaman ve nasıl yapacağınızı bilir işinizi şansa bırakmazsınız.
 • Linkedin pazarlamada sadece ilişkilerinize odaklanır uzmanlığınızı, ürünlerinizi ve hizmetinizi satabilirsiniz. Direkt olarak satın alım nadiren gerçekleşse de güven uyandıran ve sağlam ilişkilerin kurulması çok önemlidir.
 • Linkedin sosyal medya yönetimi sayesinde kendinizi sadece içerik üretmeye ve paylaşmaya adarsınız. Kaliteli içeriklerin takipçi sayısını arttırdığını ve müşteri portföyünü genişlettiğini biliriz. Linkedin sosyal medya hesabına sahip olanlar içeriklere odaklanarak bunu kendi avantajına çevrilebilir.
 • Linkedin sektörünüzle veya ilgi alanlarınıza göre çeşitli gruplara katılmanıza olanak sağlar. Linkedin’de amacınıza yönelik hedef kitlelerine göre çeşitli gruplara katılmak kullanıcıların sadece ilgilendiği alanda iş birliği yapması için önemlidir.
 • Linkedin sosyal medya platformu kullanıcıların bu ortamdan keyif almasını sağlar. Karşılıklı, yarara dayalı ve anlamlı ilişkiler kurmak, iş birliğinde bulunmak ve fikir alışverişi yapmak markanızı ve hizmetini büyütmenizi, yeni kitlelerle ulaşmanızı sağlar. Ayrıca sizin verdiğiniz fikirler ile aynı yolda olduğunuz markalara yardımcı olmak size mutluluk da verebilir.