Estetik Cerrahlar Neden Profesyonel Sosyal Medya Uzmanıyla Çalışıyor?

  • 4 min read

Profesyonel sosyal medya uzmanı, marka ya da isim bilinirliğini arttırmak, Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarının pazarlama faaliyetlerini geliştirmek ve strateji oluşturup geliştirmekle sorumlu meslek grubudur.

Günlük olarak, orijinal metin, resim, video vb. çevrimiçi içerik oluşturmak, düzenlemek ve yayınlamak, araştırma ve kıyaslama analiziyle strateji oluşturmak, Instagram pazarlama planı ve takvim oluşturmak, sosyal medya trendlerine hakim olmak gibi görevleri olan profesyonel sosyal medya uzmanlarının Instagramın pazarlama kısmı düşünüldüğünde ürünlerin veya hizmetin daha kolay tanıtılmasında yardımcı olurlar.

Profesyonel sosyal medya yönetimi hedef kitle analizi sonucu belirlenen stratejiler dahilinde yürütülmelidir. Hedef kitle analizi gerçekleştirilmeden yapılan sosyal medya yönetimi yetersiz ve etkisiz olacaktır çünkü yapılan stratejinin hedefe ulaşıp ulaşmadığı yapılan analizler sonucunda belirlenecek, hedef kitle oluşturulmadan gerçekleştirilen stratejiler bir karmaşa yaşatacaktır. Bundan dolayı Instagram pazarlamaya başlarken profesyonel sosyal medya uzmanıyla çalışmak doğru stratejinin oluşturulmasını ve geliştirilmesini sağlar.

Estetik Cerrahlar Etkili Sosyal Medya Yönetimi İçin Neler Yapmalıdır?

Instagramı bir hizmet veya ürünün birçok kişiye ulaştırılıp pazarlandığı bir yer olarak tanımlayabiliriz. Instagramın pazarlama kısmını kullanan estetik cerrahlar için bu büyük bir avantajdır çünkü birçok kişi sosyal medyadan etkilenerek estetik operasyon geçirmektedir.

Potansiyel estetik operasyon geçirmeyi düşünen kişileri mevcut hasta skalamıza almak için Instagram’da dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır.

Instagram’da müşteri kazanmak için Instagram pazarlaması yaparken dinamik ve kaliteli görseller, video içerikler kullanılması gerekir. Doğru ve özgün içeriklerin ve açıklamaların paylaşılması sizi rakipleriniz arasından öne çıkaracak bir adımdır.

Instagram’da uygulanacak işlemle ilgili açıklayıcı ve özgün paylaşımlar yapmak hastaların kafasındaki soru işaretlerini gidererek güvenlerini kazandırır. Bu yolda size yardımcı olacak ve müşteri kazanmanızı sağlayacak en büyük ve önemli etken profesyonel sosyal medya uzmanıyla çalışmak olacaktır çünkü sosyal medya yönetiminin en etkili şekilde gerçekleşmesi için hesabın yönetimini yapacak kişiler bu mesleği yapan kişilerdir.

Estetik cerrahlar için sosyal medya kullanımı hastalar ile iletişim sağlamada oldukça önemlidir. Sizin dikkatsiz bir şekilde yaptığınız paylaşımlar hastalar için olumsuz bir şekilde düşünülmenize neden olabilir bundan dolayı profesyonel sosyal medya uzmanıyla çalışmak bu hataların önüne geçecek bir faktördür. Profesyonel sosyal medya uzmanıyla çalışmak sosyal medya yönetiminin en etkili şekilde çalışılmasını, yayınlanacak bilgilerin hastalarda soru işareti oluşturmamasını ve size güveninin artmasını sağlar.

Estetik cerrahlar için profesyonel sosyal medya uzmanıyla çalışmak cerrahın itibarına zarar getirmemesi konusunda planlamaların yapılması için gereklidir çünkü bir sosyal medya uzmanı paylaşımların bilimsel ve tıbbi nitelik taşımasına dikkat eder. Ayrıca hesabınızda yanlış bilgilerin paylaşılması hukuki sorun oluşturup hukuki bir sürece girmenize neden olabilir.

Sağlık konusunda PR çalışmaları yapılırken de bazı noktalara dikkat edilmelidir çünkü yanlış yönlendirmeler hastalara zarar verebilir ve bu durumda suçlu durumuna düşebilirsiniz. Doğru sosyal medya yönetimi için paylaşılacak içeriklerin denetlenmesi ve yanlış bilgi içermemesi gerekir. Profesyonel sosyal medya uzmanı paylaşılacak içerikleri her açıdan inceler ve yanlışları düzeltir. Bir yandan etkileşimi arttırmak diğer yandan bilimsel verileriden yararlanmak sosyal medya uzmanının görevidir. Estetik cerrahlar için sosyal medya yönetimi çok dikkat isteyen önemli bir süreçtir.

Etkili sosyal medya yönetiminin gerçekleşmesi için Instagram hikayeleri de unutulmamalıdır, bir hesabı size hatırlatacak şey Instagram hikayelerinin karşınıza çıkmasıdır. Burada kaliteli hikaye paylaşmanın yanı sıra spama kaçacak kadar fazla hikaye paylaşılmaması da önemlidir yine bu ayarı en iyi yapacak kişiler sosyal medya uzmanlarıdır.