Estetik Cerrahlar Neden Blog Yazılarını Tercih Ediyor?

  • 5 min read

Günümüzde hemen hemen herkesin telefonunun olduğu ve zamanının çoğunluğunu bu telefonlarda geçirdiği düşünüldüğünde internet ve web siteleri fazlasıyla önem taşımaktadır. Web siteleri arasında ise blog yazıları bulunmaktadır. Blog yazıları yazılırken tam olarak ne olduğunu, amacını ve neye hizmet etmek istediğini tanımlamak gerekir. Blog yazarları her zaman belirli konularda kendi fikir ve deneyimlerini kaleme alırlar bundan dolayı söz konusu estetik cerrahlar olduğunda kendi meslek dalı ve deneyimlerini en iyi yansıtacakları yer blog yazılarıdır.

İnternet ortamında herkese açık olarak yazılan blog yazıları bir gazete veya açık günlük olarak tanımlanabilir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi blog yazılarında yazar (burada bahsettiğimiz estetik cerrah) kendi düşüncelerini hastalarına ve internet kullanıcılarına aktarır. Aynı zamanda blog yazıları estetik cerrahların deneyimlerini de aktarabileceği bir yer olduğu için hastalar bu konularda bilgi sahibi olur. Herhangi bir konuya tartışma havası da yaratabilen blog sayfaları estetik cerrahların hastalarıyla iletişime geçebileceği olduğu için tercih ettiği bir yer haline gelmiştir.

Estetik Cerrahlar Blog Sayfalarını Nasıl Kullanmalı ve Blog Yazılarını Nasıl Yazmalıdır?

Blog sayfaları ve blog yazısı yazmak uzun vakit alan işlerdir bundan dolayı estetik cerrahlar ilk olarak bunun farkında olmalıdır. Sürekli olarak blog yazısı yazmak, deneyimleri paylaşmak, hastaların kafasındaki soruları cevaplandırmak ve görsel, video içeriklerle bunları desteklemek oldukça önemlidir. Ayrıca bunlara önem vermek estetik cerrahın hasta sayısını da arttıracaktır. Estetik cerrahlar blog yazılarını yazarken kendisini düşünerek, herkese faydalı bir içerik oluşturmaya dikkat etmelidir.

Blog Yazıları Estetik Cerrahlara Ne Kazandırır?

  • Blog yazıları hastalara estetik cerrahların deneyimlerini yansıtmada oldukça etkilidir. Blog yazılarından edinilen bilgiler, video – fotoğraf gibi görsel içerikler, deneyimler hastada büyük bir yer kazanırken ilgili estetik cerraha olan güveni de artar. Aynı zamanda blog yazıları aktif ve geliştirici yapıyı da ifade eder.
  • Blog yazıları yazarın bir konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmasını sağlar. Bu madde genelleyici bir madde olsa da estetik cerrahlar da bilmediği ve hastalarının merak ettiği sorular ve konular hakkında bilgi sahibi olabilir.
  • Blog yazıları sayesinde potansiyel hastalarla iletişime geçilmiş olunur. Günümüzde birçok kişi estetik operasyon yaptırmayı düşünse de estetik cerrah seçimi yapamadığı için bu düşüncesini ertelemektedir. Bundan dolayı blog yazılarında profesyonellik ve samimiyet dengesi kurulursa potansiyel hastalar gerçek hastalara dönüşebilir.
  • Blog sayfaları potansiyel hastaların yanı sıra mevcut hastalarla da iletişim gelişir. Bir kişi birden fazla estetik operasyonu yaptırmayı düşünüyorsa ve sizden, gerçekleştirdiğiniz estetik operasyonundan memnun kalmışsa bunu sayfanızda belirtir ve diğer estetik operasyonunu size yaptırma şansı yüksek olur.
  • Blog yazarı web sitesinde yeni yapmaya başlamış olduğu estetik operasyonuna veya yapmış olduğu kampanyalara yer verirse bu potansiyel hastalara ulaşımını kolaylaştırır.
  • Blog yazıları estetik cerrahlara paylaşım avantajı sunar. Bu blog yazıları paylaşıldığı andan itibaren herkese açık durumda olacağı için estetik operasyonu yaptırmayı düşünen kişiler arasında paylaşımı ve trafik akışını sağlar.

Blog yazılarında nelere dikkat edilmesi gerekir?

Blog yazıları yazılmadan önce ilk olarak anahtar kelime araştırması yapılmalıdır. Anahtar kelimeleri arama motorunda ilgili konu yazıldıktan sonra önerilen ilk beş sayfadaki rakiplere göre ve arama hacmi, tıklanma oranı, hizmetle alaka düzeyine göre  belirlenmelidir. Blog yazılarında anahtar kelimenin sıklığının doğru ölçüde olması gerekir aşırıya kaçan kullanımlar spam olarak algılanabilir.

SEO uyumu blog yazılarında aranılan ve dikkat edilmesi gereken diğer bir özelliktir. SEO uyumu ilgili yazının ne ile ilgili olduğunu, okuyucuya cevap niteliğinde olan, okuyuculara neler katacağı belirlenen ve bunun arama motoruna yansıtıldığı uyumdur. SEO içeriği yüksek kalitede ve özgün bir şekilde yazmayı da ifade eder bundan dolayı SEO uyumlu blog yazıları başarıyı da beraberinde getirir.

Anahtar kelime seçimi yaparken rakip analizi yapılması gerekliliğinden bahsetmiştik. Rakip analizinin avantajları web sitesine kullanıcı trafiğini sağlamak ve arttırmak, blog yazısının uzunluğunu, biçimini, kapsamını ve anahtar kelime yoğunluğunu doğru belirlemektir.

Blog yazılarında ilgili hizmeti baştan sona kapsayacak bir şekilde araştırma yaptıktan sonra ifade etmek, vaka çalışmaları, görseller, tablolar, hizmet sonuçları, uzman geri bildirimleri eklemek web sayfasına olan trafiği arttıracaktır.

Blog yazılarında dikkat edilmesi gerekilen son madde ise içerik optimizasyonudur. Bu kavram okucuyla blog yazısı arasında geçen uzun süreli ve olumlu ilişkiyi açıklar. Bir blog yazısında okuyucu ne kadar çok vakit geçirirse arama motorunda üste çıkma ihtimali o kadar artar.