Estetik Cerrahlar İçin Web Sitesi İçerikleri

  • 4 min read

Günümüz teknoloji dünyasında web sitesi içerikleri birçok konu ve sektöre hizmet eden ve kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bir ortam haline gelmiştir. Özellikle konumuz estetik olduğunda bu estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin kafasında çok fazla soru oluşmakta ve bunların cevabını internetten aramaktadır.

Sağlık sektörüne özel SEO uyumlu orijinal makaleler hasta adaylarının sorularına cevap olabilecek genelleyici özellikte olmalıdır. Sağlık ve estetik konusunda hasta adaylarını yanlış yönlendirmelerden uzak tutmak için estetik cerrahlar dikkatli olmalıdır.

Estetik cerrahların SEO uyumlu orijinal makaleler yayınlamaları hedef kitleye ulaşılabilirliği sağlamada önemli bir adımdır. Hasta adayları eğer bu makaleleri beğenirse ve memnun kalırsa estetik cerrah ile iletişime geçer ve bir estetik planlama süreci başlar.

Estetik cerrahlar ise internette bulunan yanlışları en aza indirmek, güncel tedavileri paylaşmak, hasta adaylarını doğru bildirmekle sorumludur. Yanlış bilgi verme sonucunda oluşan hatayla ilgili hasta adayının yasal bir süreç başlatma hakkı olduğu için dikkat bu konunun en önemli parçasıdır. Web sitesi içerikleri hasta adaylarının güven duyacağı şekilde oluşturulmalıdır.

Metin içerikleri SEO uyumlu, orijinal olmalı, görseller ile desteklenmelidir. Bu görsellerin yüksek kalitede olmasına da dikkat edilmelidir. Sağlık hizmeti üzerine kurulu olduğu için randevu sistemi, iletişim bilgileri ve sıkça sorulan sorular bölümlerinin olması gerekir. Web sitesinde ilgili olduğu estetik cerrahın branşıyla, uzmanlığıyla ve başarılarıyla ilgili bilgilere yer vermek hasta adaylarının güvenini oluşturacak bir adımdır.

SEO Uyumlu Orijinal Makalelerin Kriterleri Nelerdir?

SEO uyumlu orijinal makalelerde ilk aranılan özellik makalenin konusudur. Bu kulağa çok basit olarak gelse de makaleler bir soruya cevap niteliğinde hazırlandığında daha iyi sonuç elde edilmektedir. Ne, nasıl, nerede, ne zaman ve kim yani 5N 1K sorularına cevap olacak nitelikteki makaleler her zaman kazandıran makalelerden olmuştur.

Burada konu belirlerken arama motoru sonuçlarında genellikle sorulan sorulara göre yazabilirsiniz. Örneğin konumuz meme büyütme ise arama motorunda en sık sorulan soruların nasıl yapıldığı, öncesi ve sonrasında ne olduğu, bakım sürecinin nasıl ilerlediği şeklinde olacaktır. Bir konu üzerinde içerik üretmeye başlamadan önce o konuyu arama motoruna yazıp sonuçları analiz edinebilirsiniz.

SEO uyumlu orijinal makalelerde istikrar da çok önemlidir. Bir web sitesine düzenli olarak içerik eklemek o web sitesini arama motorunda üst sıralarda tutacaktır. Makalelerin hepsini bir anda eklemek yerine o içerik biter bitmez web sitesine eklemeyi deneyin. Ayrıca web sitenize eklediğiniz içerikleri diğer sosyal medya hesaplarınızda duyurmanız okunma sayınızı arttıracaktır.

Ana ve ara başlıklar içeriklerde her zaman kurtarıcı olmuştur çünkü okuyucu bir web sitesine girdiği anda tüm yazıyı tek tek okumak yerine göz atmayı tercih eder. Burada örnek verdiğimiz konu meme büyütme estetiği. Siz bir paragrafta kimlerin bu estetiği yaptırabileceğini başka bir paragrafta estetik sürecinin nasıl ilerlediğini anlatırsanız bu paragrafların başlığına bu kelimeleri kullanmak okunma sayısını arttıracaktır. Ayrıca konu için anahtar kelime analizi yapmak ve içeriğinizde bu anahtar kelimeleri abartı olmayacak şekilde kullanmak size kazandırır.

SEO uyumlu orijinal makaleler için değinmek istediğimiz son iki kural ise yazım kuralları ve akıcılıktır. Yazım kurallarına özen göstermeyi bir kişinin giydiği kıyafetlere özen göstermesine benzetebiliriz. Doğru kullanılmayan noktalama işaretleri ve yazım hataları sizi okuyucularınızın gözünden düşürebilir. Ayrıca mutlaka İstanbul Türkçesi adını verdiğimiz Türkçe yazım şekline uymanız gerekmektedir.

Akıcılık ve kısa cümleler ise okumayı kolaylaştırır. Paragrafları uzun tutmak yerine az kelimeyle öz bilgiyi anlatmaya odaklanın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir