Estetik Cerrahlar İçin SEO Uyumlu Orijinal Makaleler

  • 4 min read

Estetik cerrahlar ilk olarak diğer sağlık kuruluşlarına göre farklı bir hizmet verdiği için kendilerini hastanelerden ayrı tutmalıdır. Normal hastaneler genel olarak baş ağrısı, mide bulantısı, mide ağrısı gibi hastalık durumlarında hasta alırken estetik cerrahlar meme büyütme, burun estetiği gibi estetik durumlarında ön plana çıkmaktadır. Estetik işlemler dış görünüşü kalıcı olarak değiştirdiği için bu işlemleri yaptırmayı düşünen kişiler ilk andan itibaren hep bir arayış içine girmektedir.

Günümüzde internet kullanımının daha fazla yaygınlaşmasıyla bu arayışımızı internet üzerinden yapmaktayız. Bir estetik cerrahı olarak SEO uyumlu orijinal makalelerin önemi burada ortaya çıkmaktadır. Örneğin meme büyütme estetiği yaptırmak isteyen bir kişi ilk olarak internete başvuracak ve sizin SEO uyumlu orijinal makalenizle karşılaşacaktır. Estetik cerrahlar araştırma evresinde kişinin karşısına çıkmak için dijital varlığına önem vermelidir.

SEO uyumlu orijinal makaleler yazarken belirlenen stratejiye, rekabete ve karlılığa dikkat edilmelidir. Örneğin meme büyütme estetiği konusunda dijital varlığı iyileştirmek ve Google arama motorunda organik sıralama kazanmak istiyorsunuz. O halde SEO çalışmanızı şu şekilde yürütmelisiniz.

Öncelikle meme büyütme konusunda bu estetiği yaptırmayı düşünen kişinin aklına gelebilecek sorulara cevap verilmelidir. Tüm arama motorlarının temel amacı kullanıcının karşısına arama motoruna yazdığı soruya cevap olabilecek nitelikte makaleler çıkartmaktır. Arama motorlarında kullanıcılar meme büyütme estetiğiyle ilgili hangi soruları merak ediyor, hangi sorulara cevap arıyor? Bu soruların cevaplarına makalelerinizde yer verirseniz okunma sayısınız artabilir. Ana konumuz meme büyütme estetiği olduğu için bu konu üzerinde anahtar kelime çalışması yapmak önceliğiniz olmalıdır.

SEO Uyumlu Orijinal Makaleler Yazılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Sade ve açık bir dil kullanılmalı,
  • Birbirini tekrar eden cümleler yerine az cümleyle öz bilgi vermeye çalışılmalı,
  • Uzun paragrafların sıkma ihtimaline karşı paragraflar kısa tutulmalı,
  • Önemli bölgeler kalın, italik veya alt çizgi ile belirginleştirilmeli,
  • Ana ve alt başlıklar maddeleme şeklinde belirtilmelidir.

İçerikler yazıldıktan sonra asıl önemli olan olay hedef kitleye ulaşmaktır. Hizmet verilen alanda doğru kişilere ulaşmak ve ulaşılan kişileri mevcut portföyümüze eklemek almak istediğimiz nihai sonuçtur. Örneğimizdeki gibi meme büyütme estetiğinde hedef kitlemiz kadınlardır ve amacımız onlara ulaşmaktır. Bundan dolayı bütün potansiyel güç bunun üzerine yoğunlaştırılmalıdır. Hedef kitleye ulaşmak için site içeriği – organik ve reklam ile sosyal medya seçenekleri kullanılabilir.

Bir kullanıcı size sosyal medyaya verdiğiniz reklamlar ile ulaştıysa bu organik ve reklam kategorisinde, sosyal medyanız aracılığıyla ulaştıysa bu sosyal medya kategorisindedir. Size ulaşan kullanıcıları da yine kendi arasında gruplandırmak gerekir. Bu gruplandırmayı yaşa, şehre göre yapabilir ya da kendinize göre belirleyebilirsiniz. Potansiyel müşterileri kendi arasında gruplandırmak daha anlamlı hizmet vermeyi sağlayacaktır. Ayrıca sosyal medyalarınızdaki içeriği farklı dillere çevirmek ülkemize gelen turistleri portföyünüze katmayı da sağlayabilir.

Hesabınızın daha çok tıklanma alması için içerik dışında web sitesinin teknik açıdan kusursuz olmasına da odaklanılmalıdır. Meme büyütme estetiği, burun estetiği gibi birçok estetik uygulaması yapabilirsiniz. Bu hizmetlerin tanıtılmasında öncesi sonrası fotoğrafların paylaşılması daha mantıklı olacaktır. Fotoğrafların açılmasından dolayı web sayfanızın yüklenmesi biraz zaman alabilir böyle bir durumu yaşamamak için fotoğrafların kalitesi bozulmadan küçültülmeli ve sayfa hızı optimizasyonu sağlanmalıdır.

Sayfanızda video içeriğine yer verecekseniz bunu direkt olarak sayfaya yüklemek yerine YouTube yükleyip bağlantısını sayfanıza ekleyin. Bu adımları uygulayıp sayfanıza seo uyumlu orijinal makale eklerseniz kısa sürede hedefe ulaştığınızı ve büyüdüğünüzü fark edeceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir